فرنیش

Furnish

معنی لغوی furnish در واقع همان اثاثیه و مبلمان است که بکار بردن این واژه به طور تخصصی در طراحی دکوراسیون داخلی یعنی مجهز کردن و تزیین فضای داخل ساختمان با اثاثیه و مبلمان توسط طراحان دکوراسیون داخلی و ایجاد فضایی کامل و درعین‌حال زیبا.

یک طراح داخلی به‌راحتی می‌تواند با دانشی که دارد رنگ، نور، مبلمان، کلیه تجهیزات و اثاثیه، اکسسوری ها و حتی تمام جزئیات تزیینی را با سبک و سلیقه مشتری هماهنگ نموده و در نهایت مجموعه‌ای کامل و جذاب را ارائه دهد.

برای تجهیز کردن هر فضای متفاوتی اعم از ویلا، آپارتمان، کلینیک، سالن زیبایی و… عوامل مختلفی تأثیرگذار است.

برای مبله کردن سالن پذیرایی می‌توانید یک سرویس مبل کاملاً سفارشی متناسب با سبک اصلی و غالب بر کل فضا را در سالن قرار داده و سپس سایر جزئیات مانند لوستر، ویترین، قالیچه و… را به فضای سالن پذیرایی اضافه کنید.

یکی از اشتباهاتی که هنگام انجام فرایند مبله کردن رخ می‌دهد این است که افراد فکر می‌کنند که خرید و چیدمان مبلمان منزل یا محل کار بسیار ساده است و فقط سلیقه و علاقه به یک طرح یا مدل کافی است؛ به همین دلیل پس از اتمام کار متوجه اشتباهاتی می‌گردند که منجر به تکرار طراحی و تغییر مجدد دکوراسیون در کوتاه‌مدت می‌گردد. بهتر است برای صرفه‌جویی در هزینه و وقت از همان ابتدا این کار را به متخصصان طراحی داخلی بسپارید و از نتیجه کار لذت ببرید.

اینکه چه مبلمان و اشیاء دکوری را برای کدام فضا انتخاب کنیم کاری است که طراح داخلی برای راحتی شما ابتدا آن را طراحی می‌کند و شما تمام فضای مبله شده را به‌صورت سه‌بعدی مشاهده می‌کنید و به‌راحتی می‌توانید تصمیم‌گیری و انتخاب نمایید.

فرنیش می‌تواند برای کل فضای خانه باشد و یا فقط بخشی از فضای خانه مانند آشپزخانه، اتاق‌خواب و …

فرنیش کامل خانه (Complete Home Furnish): شامل فرنیش آشپزخانه، فرنیش فضای پذیرایی و نشیمن، اتاق و سرویس‌های بهداشتی است.

اثاثیه فرنیش پذیرایی شامل فرش، مبل، میز و صندلی، ویترین، تلویزیون، لوسترها و لوازم تزیینی وابسته و … است که بر اساس نوع طراحی و فضاسازی از بهترین کیفیت‌ها انتخاب می‌گردد.

برای فرنیش آشپزخانه بر اساس نمای آن به تجهیز اثاثیه می‌پردازیم که این لوازم و اثاثیه می‌تواند اجاق‌گاز، هود، سینک و یخچال باشد و یا تکمیل نمودن اثاث موردنیاز آشپزخانه و ظروف باشد.

فرنیش اتاق‌خواب و سرویس‌های بهداشتی نیز مانند سایر بخش‌ها با دکوراسیون هماهنگی آنها با دکوراسیون سایر بخش‌ها حفظ می‌گردد.